Luajtën 90 minuta, por dy futbollistët e Arsenalit nuk kompletuan asnjë pasim të saktë

Manchester City dhe Arsenali barazuan 2:2 në xhiron e pestë të Ligës Premier dhe një statistikë nga ajo ndeshje duket vërtet e pabesueshme, thuajse e pamundur.

Gjegjësisht, dy futbollistë të Arsenalit luajtën të gjithë ndeshjen dhe nuk regjistruan asnjë pasim të suksesshëm.

City dominoi, sidomos në pjesën e dytë, ku u fut me një lojtar më shumë pas kartonit të kuq të Leandro Trossard në sekondat e fundit të pjesës së parë, dhe lojtarët e Arsenalit plotësuan vetëm 208 pasime.

Por Jurrien Timber dhe Kai Havertz nuk bënë asnjë nga ato 208.

Timber u përpoq t’i pasoj shokëve të skuadrës gjashtë herë, dhe Havertz pesë herë, por ata nuk ia dolën kurrë me sukses.

Kujtojmë, City kaloi në epërsi me golin e Erling Haaland nga minuta e 9-të, Arsenali përmbys me golat e Riccardo Calafiori nga e 22-ta dhe Gabriel Magalhaes nga 45+1.

Por për rezultatin përfundimtar 2-2 u përkujdes John Stones që shënoi në minutën e 90+8. /Telegrafi/